Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Już w niedzielę Powitanie Lata nad zalewem Jagodno

Już w niedzielę Powitanie Lata nad zalewem Jagodno. Zaśpiewa Iness, będą zawody Ninja Team, Piana Party, biegi dla dzieciaków i mnóstwo innych atrakcji.

Już w niedzielę, 7 lipca 2024 roku nad zalewem Jagodno odbędzie się festyn rodzinny.

– Jeśli nie macie planów na niedzielę 7 lipca, to serdecznie zapraszamy nad zalew Jagodno. Powiat Radomski wraz z Miastem i Gminą Przytyk organizują festyn rodzinny Powitanie Lata. Pogodę zamówiliśmy, więc ma być pięknie! Będzie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych. Festyn nad zalewem Jagodno organizowany będzie po raz trzeci. W poprzednich latach było wyśmienicie i mamy przekonanie, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Startujemy o godz. 14.

przekazali organizatorzy.

Pierwszą atrakcją wydarzenia będą biegowe zawody dla dzieci. Będą dystanse od 50 do 400 metrów począwszy od maluchów przedszkolaków, aż do starszych z klas VII i VIII. Będzie można zapisać się na miejscu. Dla uczestników nie zabraknie nagród! Link do zapisów online: TUTAJ.

– W poprzednich latach mnóstwo emocji dostarczyły nam drużynowe zawody w stylu Ninja Warrior na dmuchanych torach przeszkód. Było dużo śmiechu, fajnej zabawy, bo jak się okazuje, trzeba mieć trochę sprawności fizycznej, aby taki tor pokonać w dobrym czasie. Teraz tor będzie jeszcze trudniejszy, bo dojdzie jeszcze jedna przeszkoda, ale o tym dowiedzą się uczestnicy na miejscu. Warto przypomnieć, że najlepsze ekipy zgarną nagrody finansowe

poinformowali organizatorzy wydarzenia.

Nad Jagodnem będą też konkursy w przeciąganiu liny, wyścigi ruroskoczków, a dla najmłodszych strażacy ochotnicy przygotują “Piana Party”.

Nie zabraknie również atrakcji na wodzie i…w powietrzu. Wszak pokaz ratownictwa zaprezentuje radomskie WOPR, a nad głowami latać będzie profesjonalny dron strażacki, który wykorzystywany jest w regionie w przeróżnych akcjach ratowniczych! Będzie też smacznie, tanecznie i na pewno wesoło.

Około godz. 19 na scenie zobaczymy Iness z zespołem. Urocza wokalistka w ostatnim czasie zgromadziła wiele fanów o czym najlepiej świadczą liczby wyświetleń jej przebojów w serwisach muzycznych.

– Już nie mogę się doczekać, aby z mieszkańcami Powiatu Radomskiego razem witać lato. Razem zaśpiewamy takie piosenki jak “Oczy Migdałowe”, “Dożynki”, “Ulala”, “Zioło”. Nie może Was zabraknąć, przybywajcie całymi rodzinkami

zapowiada Iness, prywatnie 25 letnia Aneta Działak, gwiazda muzyki dance i disco polo.

Poniżej przedstawiamy program festynu.

14.00 – rozpoczęcie
14.05 – 15.15 – biegi dzieci
14.10 – pokaz sportowy w wykonaniu Patryka Pietrasika (boks, kickboxing, zapasy, judo oraz brazylijskie jiu-jitsu)
14.30 – pokaz ratownictwa wodnego WOPR Radom
15.15 – wręczenie pucharów w biegach dzieci
15.30 – 17.30 – drużynowe zawody na dmuchanych torach przeszkód 16.00 – piana party
17.00 – pokazy ratownictwa OSP Wrzos (lub po zakończeniu zawodów na torach przeszkód)
18.00 – konkurs przeciągania liny i wyścigi na ruroskoczkach
19.00 – koncert INESS

Źródło: powiatradomski.pl