Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Katarzyna Cielecka laureatką Nagrody im. Marii Kelles-Krauz

Katarzyna Cielecka została laureatką Nagrody im. Marii Kelles-Krauz – wyróżnienia przyznawanego osobom szczególnie zaangażowanym w działalność społeczną i budowę społeczeństwa obywatelskiego w Radomiu.

Nagroda im. Marii Kelles-Krauz została wręczona podczas Gali Samorządu, która odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wyróżnienie ustanowione zostało w ubiegłym roku przez prezydenta miasta i trafia do osób, które swoją działalnością społeczną, zaangażowaniem oraz codzienną pracą wspierają rozwój społeczeństwa obywatelskiego i idei samorządności.

Laureatką tegorocznej edycji została Katarzyna Cielecka – znana z licznych działań charytatywnych, humanitarnych i społecznych.

– Jestem zaszczycona i zmotywowana do dalszej pracy na rzecz naszego miasta, naszego społeczeństwa i dla ludzi potrzebujących

mówiła podczas odbierania nagrody.

Katarzyna Cielecka od lat angażuje się w pomoc potrzebującym. Jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki oraz liderką rejonu Radom Południe. Współpracuje również z Bractwem Miłosierdzia św. Brata Alberta, gdzie pomaga osobom bezdomnym, ubogim i samotnym.

W czasie pandemii organizowała sieć wolontariuszy szyjących maseczki ochronne dla pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Po wybuchu wojny w Ukrainie współorganizowała pomoc humanitarną na granicy w Medyce, a podczas powodzi w Kotlinie Kłodzkiej uczestniczyła w działaniach pomocowych dla poszkodowanych mieszkańców.

Laureatka angażuje się także w organizację festynów osiedlowych, zbiórek krwi, akcji edukacyjnych i charytatywnych. Zawodowo związana jest z oświatą, a swoją wiedzę wykorzystuje również pomagając mieszkańcom w rozliczaniu podatków.

Zobaczcie zdjęcia!

Źródło: UM Radom