Polityka Radom i okolice

Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz zostanie zwolniona z pracy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz zostanie zwolniona z pracy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Radni podjęli decyzję.

Temat zwolnienia radomskiej radnej PiS, Katarzyny Pastuszki-Chrobotowicz, pojawił się po raz pierwszy na majowej sesji Rady Miejskiej w Radomiu. Wówczas do radomskiego ratusza dotarł wniosek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej o rozwiązanie umowy o pracę, którą firma zawarła z Katarzyną Pastuszką-Chrobotowicz 29 sierpnia 2022 roku.

Powodem zwolnienia ma być zmiana struktury organizacyjnej i likwidacja jej dotychczasowego stanowiska. Podczas majowego spotkania radni nie wyrazili zgody na jej zwolnienie.

Przypomnijmy, że radni gminy, powiatu oraz województwa cieszą się szczególną ochroną prawną z uwagi na pełnione funkcje. Zgodnie z przepisami ustaw samorządowych, rozwiązanie stosunku pracy z radnym wymaga wcześniejszej zgody rady, w której zasiada.

Sprawa przybrała nowy obrót podczas poniedziałkowych (24.06) obrad radomskich radnych. Tym razem, zgodnie z przeprowadzonym głosowaniem, podjęto decyzję o zgodzie na zwolnienie radnej Katarzyny Pastuszki-Chrobotowicz z pracy. W głosowaniu uczestniczyło 23 radnych, z czego 13 było za, a 10 przeciw.

Co ciekawe, radnej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości nie było obecnej podczas głosowania.

W Polskiej Grupie Zbrojeniowej zmiana w zarządzie rozpoczęła się niedługo po przejęciu władzy przez obecną koalicję rządzącą. Poprzedni zarząd odwołano w lutym. W marcu na stanowisko prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej został wybrany Krzysztof Trofiniak, a na początku kwietnia do zarządu dołączyli nowi członkowie: Arkadiusz Bąk, Marcin Idzik oraz Piotr Zawieja.

Źródło: echodnia.eu / Urząd Miejski w Radomiu