O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Kibice Radomiaka niosą pomoc. Powstanie „Krewki Radomiaczek”

Kibice Radomiaka niosą pomoc. Powstanie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Krewki Radomiaczek”.

Klub powstanie z inicjatywy Jessici Sieczkowskiej, Romana Furcińskiego oraz Krzysztofa Sieczkowskiego, który kiedyś reprezentował barwy Radomiaka Radom.

– Zostaliśmy zainspirowani przyjaciółmi z Warszawy, którzy już od 11 lat prowadzą Klub HDK (Krewcy Legioniści). Zdecydowaliśmy, że również chcemy w ten sposób pomóc osobą, które tego potrzebują. Chcemy zapewnić samowystarczalność Polski w krew i jej składniki – mówiła w rozmowie z twojradom.pl Jessica Sieczkowska, organizatorka Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

Do zadań klubu należeć będzie organizacja zbiórek krwi pod stadionem i szerzenie pomocy potrzebującym.

– Będziemy organizować akcje oddawania krwi pod stadionem w dni, w których będą rozgrywane mecze. Akcje będą się odbywać co 1-2 miesiące lub według aktualnego zapotrzebowania – mówiła Jessica Sieczkowska.

W najbliższym czasie zorganizowane zostanie spotkanie ze wszystkimi członkami klubu.

– Chcielibyśmy serdecznie zaprosić całe środowisko sportowe w Radomiu i regionie, aby dołączyli do nas, oddawali krew i szerzyli chęć bezinteresownej pomocy. Twoja krew jest darem życia. Nie lekceważ tego! – apelowała organizatorka.

Prace nad działalnością klubu będzie nadzorował Mirosław Szymański – posiadacz medalu Złotego Serca, czyli honorowej nagrody, którą otrzymał za długoletnie oddawanie krwi i aktywną działalność społeczną w ruchu honorowego krwiodawstwa PCK.

Pan Mirosław Szymański trakcie swojej działalności charytatywnej oddał już ponad 211 litrów krwi i jej składników.