O tym się mówi Radom i okolice

Klasy mundurowe szkolą się z radomskimi terytorialsami [+FOTO]

Blisko 60 uczniów Mundurowego liceum ogólnokształcącego CN-B Fenix w Radomiu wzięło udział w szkoleniu prowadzonym przez radomskich terytorialsów. Podczas szkolenia uczniowie klas mundurowych poznawali podstawy żołnierskiego rzemiosła. Było to pierwsze szkolenie praktyczne Oddziału Przygotowania Wojskowego na rok szkolny 2022/2023.

Współpraca jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi to ważny element działania Sił Zbrojnych w Polsce. Jej celem jest angażowanie społeczeństwa w sprawy związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.Właśnie na tej podstawie w minionym tygodniu odbyło się kolejne już szkolenie uczniów klas mundurowych z liceum CN-B Fenix w Radomiu.

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu pozwoliły uczniom poznać niektóre z tajników sztuki wojskowej.

– Szkolenie zawierało elementy zielonej taktyki oraz SERE A – warunki przetrwania w ciężkim terenie, mam tu na myśli ujemną temperaturę oraz nieustannie padający śnieg. Szkolenie uważam za przeprowadzone poprawnie i z pozytywnym skutkiem – podkreśla jeden z instruktorów.

Uczniowie klas mundurowych wykazali się ogromnym zainteresowaniem podczas prowadzonych zajęć. Chętnie uczestniczyli w działaniach i wykazywali chęć nauki i przyswajania nowych informacji nie zważając na zmęczenie, które towarzyszyło tak intensywnemu szkoleniu.

Uczniowie zgodnie oceniają, że mimo trudnych warunków atmosferycznych poziom szkolenia był bardzo wysoki, dzięki czemu mogli poznać zarówno mocne, jak i słabe strony.

To dopiero początek cyklu szkoleń, które są zaplanowane na najbliższy rok szkolny dla klas mundurowych Liceum CN-B Fenix.