O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Kolędy i pastorałki góralskie w kościele w Trablicach

Kolęd i pastorałek góralskich będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w kościele M.B. Częstochowskiej w Pelagowie – Trablicach (gmina Kowala).

Koncert odbędzie się w niedzielę 21 stycznia, po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00. Zabrzmią kolędy i pastorałki w wykonaniu Folk Kapeli „Góralska Hora” ze Szczyrku. Koncert rozpocznie się pastorałką „Dnia jednego o północy”.

Będzie to kolejny koncert z cyklu „Staropolskie kolędowanie” organizowany przez Powiatowy Instytut Kultury oraz Diecezjalną Komisję ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej we współpracy z Enea Wytwarzanie.

Honorowy patronat nad „Staropolskim Kolędowaniem” sprawują: Biskup Radomski Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski.

Wstęp na koncert wolny.

„Góralska Hora” to zespół, który gra góralski, żywiołowy folk oraz melodie w nowych aranżacjach. Ciekawe brzmienie mają także kolędy w ich wykonaniu. Muzyka, którą wykonują płynie prosto z serca. Instrumentarium zespołu to: – skrzypce I, – skrzypce II, – cymbały węgierskie, – altówka, – kontrabas. Grają również na trombicie, rogu pasterskim, dudach, okarynie i różnego rodzaju piszczałkach. Są jedną z bardziej cenionych grup muzycznych z polskich gór. Występują gościnnie na różnych festiwalach i koncertach w całym kraju i poza jego granicami. Na swoim koncie mają też występy w programach telewizyjnych i radiowych.

Źródło: pik.radom.pl

Foto: facebook.com/PIKRadom