O tym się mówi Radom i okolice Sport

Kolejna porażka Radomiaka w Turcji

W drugim meczu sparingowym, drużyna Radomiaka Radom podejmowała rumuński zespół Fotbal Club Botoșani. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść rywali.

W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym podczas obozu w Turcji piłkarze Radomiaka przegrali 1:2 ze zdobywcą Pucharu i Superpucharu Rumunii i aktualnie szóstą drużyną rumuńskiej Ekstraklasy – Sepsi OSK. Bramkę dla Zielonych zdobył wówczas Roberto Alves. Kolejny mecz również nie poszedł po myśli drużyny „Zielonych” i zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść Fotbal Club Botoșani.

Radomiak stracił napastnika. Michał Feliks wypożyczony do Ruchu Chorzów

Na uwagę jednak zasługuje postać Leonardo Rocha który dołączył do drużyny Radomiaka Radom podczas ostatniego okienka transferowego. Portugalski piłkarz w 22. minucie spotkania wyprowadził radomski zespół na prowadzenie, wykorzystując dośrodkowanie Luisa Machado. Niespełna trzy minuty później  nowy piłkarz Radomiaka, ponownie głową pokonał bramkarza Rumunów, tym razem strzelając po asyście Damiana Jakubika. Dziesięć minut później rywale zdobyli bramkę kontaktową.

W drugiej połowie, po dominacji Zielonych w pierwszej części gry, mecz się wyrównał, a po zmianach w naszej drużynie, FC Botoșani zdobyło dwa gole (jedno trafienie z rzutu karnego) i wygrało spotkanie 3:2.

W czwartek, na dzień przed zakończeniem obozu w Turcji, Radomiak zagra dwa sparingi jednego dnia, najpierw z Alemannią Aachen z Niemiec, a później z Neftchi Fargona z Uzbekistanu.

Źródło: Radomiak