O tym się mówi

Kolejne problemy przy budowie stadionu Radomiaka

Kolejne problemy z dokończeniem stadionu Radomiaka generują kolejne koszty i wydłużają czas realizacji całej inwestycji. Skąd miasto pozyska brakujące środki? Jakie informacje będzie zawierał następny aneks? Kiedy wreszcie doczekamy się obiektu na Struga 63?

Temat budowy stadionu Radomskiego Centrum Sportu podjęty został podczas poniedziałkowej Sesji Rady Miejskiej. 

Jak się okazało, wiele kłopotu sprawia lokalizacja RCS. Obiekt ten znajduje się bowiem na bagnistych terenach. Konieczne jest zatem wykonanie drenażu, który zabezpieczy konstrukcję hali. Jeszcze w tym roku MOSiR wraz z Wodociągami Miejskimi zamierzają przeprowadzić drenażu dookoła budynku biurowego RCS, drenaż części okrągłej obiektu odłożono na przyszły rok. 

Rafał Górski, dyrektor ds. Inwestycji MOSiR twierdzi, że poprzedni wykonawca nie brał pod uwagę takiego rozwiązania, a inwentaryzacja 3D nie wykryła glinianek na rogu Struga/Zbrowskiego, gdzie znajduje się Radomskie Centrum Sportu. Ponadto poinformował także, że problematyczny ceglany mur pod murawą istnieje od samego początku funkcjonowania stadionu.

Do 26 września 2022 na budowę Radomskiego Centrum Sportu wydano 195 mln zł brutto. Wraz z końcem października podpisany zostanie, podobno ostatni już, aneks. Dokument będzie zawierał finalną datę zakończenia budowy stadionu, pod uwagę brany jest koniec kwartału 2023, i dokładny kosztorys całego przedsięwzięcia. Brakujące 12-15 mln zł brutto miasto planuje pozyskać z Samorządu.

[news:1354808]

Źródło informacji: Sesja Rady Miejskiej z dnia 26.09.2022