Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

W minioną sobotę policjanci z drogówki zatrzymali kierującego fordem, który w Walentynowie tuż po północy w obszarze zabudowanych poruszał się z prędkością 103 km/h. Kierowcą okazał się być 60-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Mężczyzna za swą nierozsądną jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi oraz zatrzymano mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Kolejny kierujący w poniedziałek (25.03.) w miejscowości Pawłowice po godzinie 19 również w miejscu gdzie, obowiązuje 50 km/h, pędził z prędkością 106 km/h. Był to 50-letni lipszczanin, który kierował samochodem volvo. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz nałożono na niego mandat karny w kwocie 1500 złotych i dopisano 13 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Źródło: KPP Lipsko