O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Koncert RZAWP w kościele we Wsoli

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia w kościele pw. św. Bartłomieja we Wsoli. Wystąpią: Kwartet Smyczkowy i chór RZAWP, którzy zapewnią również liturgiczną oprawę muzyczną w czasie Mszy św.

Koncert będzie się odbywał w ramach przygotowania do odpustu parafialnego, który wypada w czwartek 24 sierpnia. Rozpocznie się o godz. 11.15. Będzie można posłuchać utworów religijnych i świeckich w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego i Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po koncercie, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim. Jego głównym celem jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego, jak: muzyka, taniec, śpiew oraz słowo. W swoim repertuarze mają głównie pieśni wojenne i wojskowe, ale nie tylko. Wykonują również utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Biorą udział w uroczystościach narodowych i religijnych o różnej tematyce.  

Artyści występują w mundurach. Ich profesjonalizm i elegancja, oraz prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia są doceniane i przyjmowane z wielkim aplauzem, przez widzów w kraju i za granicą.  

Źródła: facebook.com/parafia.wsola / rzawp.pl

Foto: pl-pl.facebook.com/rzawp