O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Koncerty kolęd w Radomiu

Koncerty kolęd w Radomiu odbędą się w najbliższym czasie w kliku miejscach: w Zespole Szkół Muzycznych i w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia.

W piątek 5 stycznia o godz. 18.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, odbędzie się koncert pod nazwą „Kolędą malowane”, który jest organizowany przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wystąpią: Rada Rodziców ZSM w Radomiu razem z uczniami, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Zakrzewiaki, Dziecięcy Zespół ze Szkoły Muzycznej w Siennie oraz Stefania i Maciej Starnawscy a także Zespół Nieprzewidywalni.

Z kolei w sobotę 6 stycznia o godz. 16.30 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia będzie miał miejsce koncert pt.: „..a pokój na ziemi”. Przygotowała go Maria Wrzesińska, absolwentka Wychowania Muzycznego Uniwersytetu im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od kilku lat jest związana z Polsko-Niemiecką Akademią Chóralną In Terra Pax. Poza tym założycielka i dyrygentka chóru „Campanella”

W koncercie wystąpią soliści: Monika Świostek – sopran, Julia Prus – mezzosopran, Miłosz Dobrucki – tenor. Na organach zagra Rafał Wróbel. Będzie też Chór Dziecięcy „Cantus Angelus” przy ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu, Chór „Campanella” działający przy II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu, Radomski Chór Filharmoniczny pod dyr. Marii Wrzesińskiej,

Zagra również Kwartet Smyczkowy z radomskiego Zespołu Szkół Muzycznych w składzie: Wiktoria Perzyńska – skrzypce, Monika Byszewska – skrzypce, Magdalena Grabowska – altówka, Antonina Kolanek – wiolonczela.   

Oba koncerty są bezpłatne!

Źródła: facebook.com/muzycznaradom / 2lo.radom.pl

Foto: pixabay.com