Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Konfederacja ogłosiła kandydata na prezydenta Radomia

Konfederacja ogłosiła kandydata na prezydenta Radomia. Został nim Rafał Foryś.

Informacja o kandydaturze Rafała Forysia została ogłoszona, w czwartek 15 lutego 2024 roku podczas debaty „Żeroma: Wczoraj, Dziś, Jutro. Rewitalizacja „Radomskiego Manhattanu”.

Celem debaty jest zebranie doświadczeń niezbędnych do zdefiniowania rozwoju regionalnego w zakresie urbanistycznej rewitalizacji. Do udziału w debacie zaproszeni zostali eksperci oraz goście posiadający doświadczenie w zarządzaniu procesem rewitalizacji z Instytutu Centrum im. Adama Smitha.

– Rozmawiałem z mieszkańcami miasta, którzy mówili o swoich rozterkach, ale też z grupą polityczną, która aktualnie rządzi naszym miastem. Rozmowa z mieszkańcami odbywała się w sposób konstruktywny. Jeśli chodzi o drugą stronę, czyli wytrawnych polityków, tutaj nie było nici porozumienia. Zostało mi zaoferowane stanowisko wiceprezydenta, jeśli poprę jedną czy drugą opcję, odbywał się także handel „jedynkami”. Zadałem sobie w pewnym momencie pytanie „o co tu w ogóle chodzi?”. Chcę reprezentować szeroko rozumianą prawicę i przystępuję do walki o fotel prezydenta. Żeby rozbić marazm

poinformował Rafał Foryś.

Kandydat na prezydenta miasta poinformował, że stale prowadzi rozmowy z mieszkańcami miasta.

– Od jakiegoś czasu prowadzę debaty z mieszkańcami miasta i ekspertami. Pierwsza dotyczyła transportu szynowego, druga rewitalizacji, a trzecia odbędzie się 14 marca o przedsiębiorczości. Program jest budowany na tle debat. Jeżeli chodzi o konkurencję, to nie widzę programu, tylko partyjniactwo, a mnie interesuje realne działanie w przestrzeni publicznej

tłumaczył.

Przypomnijmy, że do tej pory ogłoszono już czterech kandydatów na stanowisko prezydenta Radomia. Są nimi: Radosław Witkowski, Robert Prygiel, Marta Ratuszyńska oraz Jacek Nowak.