Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Zbrowskiego

Projekt przebudowy ulicy Zbrowskiego

Wstępna koncepcja zakłada, że ulica Zbrowskiego będzie drogą dwujezdniową, a na skrzyżowaniu z ul. Paderewskiego i wyjazdem z osiedla Etiuda miałoby powstać turbinowe rondo.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące wstępnej koncepcji przebudowy ulicy Zbrowskiego pomiędzy 11 Listopada a Żółkiewskiego wraz z obsługą komunikacyjną przyległych osiedli. To jeden z etapów trwających obecnie prac projektowych. Prowadzi je wybrana w drodze przetargu spółka MT-Projekt z Grójca.

– Nie ulega wątpliwości, że ulica Zbrowskiego musi zostać przebudowana, by zapewnić właściwą obsługę komunikacyjną osiedli Gołębiów I i Gołębiów II. W ostatnich latach w tej części miasta rozwinęło się budownictwo mieszkaniowe. W godzinach szczytu tworzą się korki i często bardzo trudno jest wyjechać z osiedli. Dlatego chcemy rozbudować samą ulicę Zbrowskiego oraz wprowadzić szereg innych rozwiązań poprawiających płynność ruchu. Oczywiście równie ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom, rowerzystom i pieszym – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Wstępna koncepcja zakłada, że ulica Zbrowskiego będzie drogą dwujezdniową, a na skrzyżowaniu z ul. Paderewskiego i wyjazdem z osiedla Etiuda miałoby powstać turbinowe rondo. Podobne rozwiązanie ma zostać zastosowane u zbiegu ulicy Zbrowskiego z projektowanym przedłużeniem ulicy Rapackiego.

Na Borkach powstanie wodny plac zabaw?

Proponowana jest też budowa połączenia ul. Żółkiewskiego z ul. Chodowicza, umożliwiającego wyjazd z osiedla w kierunku wschodnim oraz przedłużenie ul. Orląt Lwowskich do osiedla Symfonia i połączenie ul. ul. Andersa z ul. Gołębiowską w pobliżu projektowanej trasy N-S.

Konsultacje potrwają od 23 lutego do 9 marca. Szczegółowe informacje, w tym koncepcję przebudowy można znaleźć TUTAJ