Radom i okolice Religia Wiadomości

Księża diecezji radomskiej obchodzili srebrny jubileusz

Księża diecezji radomskiej obchodzili w środę srebrny jubileusz. Z tej okazji w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu sprawowana była Msza św., której przewodniczył bp Marek Solarczyk.

25 rocznicę święceń kapłańskich obchodzili księża: Marcin Ciach, Piotr Czaja, Leszek Domagała, Andrzej Grzegorski, Wiesław Janowski, Robert Kuropieska, Aleksander Mańka, Arkadiusz Piętowski, Marcin Rogala, Julian Sobczyk, Tomasz Sztandera, Andrzej Wąsik i Grzegorz Włodarczyk. Srebrni jubilaci otrzymali święcenia kapłańskie 19 czerwca 1999 r. w katedrze radomskiej z rąk bp Edwarda Materskiego.

Na początku liturgii w imieniu jubilatów przemówił ks. Aleksander Mańka, proboszcz parafii w Sołku, który podziękował za spotkanie po 25 latach ze swoimi kolegami kursowymi w miejscu, gdzie kształtowało się ich powołanie.

– Dzisiaj gromadzimy się tutaj, żeby z serca, w duchu pokory, jeszcze raz dziękować księdzu biskupowi, wam, drodzy księża profesorowie, wychowawcy i księżom seniorom, którzy tu są z nami obecni. W duchu tego hymnu uwielbienia, który wypowiedziała Matka Najświętsza, wypowiadamy swoją radość za to, że możemy tutaj wrócić i powiedzieć za Janem Pawłem II: „Tu wszystko się zaczęło”, bo tu urosło nasze kapłaństwo, tu zostaliśmy ukształtowani…

mówił ks. Aleksander Mańka

Z kolei bp Solarczyk powiedział:

– Każdy jubileusz to jest taki moment, kiedy człowiek staje z jasnością, patrząc na swoje życie, i docenia tych, którzy je ofiarowali i kształtowali. Z całą wdzięcznością i szacunkiem przywołuje tych, którzy pomagali odczytać Boże powołanie i wspierali, aby je we właściwy sposób zrozumieć, przyjąć, a potem przeżywać. Te 25 lat niesie w sobie ogromne doświadczenie tego, co ludzkie w waszym zaangażowaniu i oddaniu, ale jest to też przeogromne bogactwo duchowe. Za to dziękujemy, to zawierzamy Bogu i z nadzieją patrzymy na to, co przed nami, wierząc, że Bóg jest i daje nam siebie, będzie nas wspierał i przemieniał.

powiedział bp Solarczyk.

Życzenia jubilatom złożyli również alumni WSD. W ich imieniu głos zabrał diakon Kamil Stachuczy, który powiedział:

– Niezwykła jest misja, do której my, alumni i diakoni, się przygotowujemy. Zachwycające jest powołanie, w którym wy wiernie trwacie i realizujecie je przez służbę Panu i człowiekowi. Pragniemy życzyć, aby bliskość z Chrystusem prowadziła do odkrywania  prawdziwej radości. Niech Mistrz z Nazaretu przywraca nadzieję w trudnościach, a Niepokalana Dziewica uczy prostoty i dziecięcego zaufania Bogu.

mówił diakon Kamil Stachuczy

Źródła: ekai.pl / radioplus.com.pl / radom.gosc.pl

Foto: radom.gosc.pl