O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Kursy przedmałżeńskie. Od stycznia w nowej formie

Kursy przygotowujące narzeczonych do zawarcia sakramentalnego małżeństwa, od stycznia przyszłego roku, będą się odbywały w dwóch formach: zwyczajnej i nadzwyczajnej. Nowym elementem będą kursy weekendowe.

Jak poinformował KAI ks. Krzysztof Bochniak, diecezjalny duszpasterz rodzin, nowym elementem przygotowawczym do zawarcia sakramentalnego małżeństwa będą spotkania weekendowe dla narzeczonych.

– Od stycznia 2024 roku będą obowiązywać dwie formy: zwyczajna, która będzie polegać na uczestnictwie w dziesięciu spotkaniach połączonych z dniem skupienia oraz nadzwyczajna, czyli spotkania weekendowe. Ta ostatnia propozycja jest adresowana głównie dla osób, które studiują lub pracują oraz przebywają za granicą – powiedział ks. K. Bochniak.

Wyjaśnił, że kursy weekendowe będą się odbywać w kilku ośrodkach, znajdujących się na terenie diecezji radomskiej. Będą to: sanktuaria w Skarżysku-Kamiennej i Paradyżu oraz Ośrodek Rekolekcyjny Emaus w Turnie, Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu i parafia św. Wacława w Radomiu.

Przedstawił także zagadnienia, które będą poruszane na kursach przedmałżeńskich, takie jak:  powołanie do życia i rodziny, właściwe poznanie siebie w okresie narzeczeństwa, teologia małżeństwa, sakramentalność małżeństwa, aspekty prawne, liturgia sakramentu małżeństwa. Będzie również tematyka związana z rozwojem i zagrożeniami miłości małżeńskiej, o etyce życia małżeńskiego, funkcjonowaniu rodziny i jej roli w Kościele, państwie i społeczeństwie.

Duszpasterze odpowiedzialni za organizację kursów przedmałżeńskich w diecezji radomskiej spotkali się na początku listopada. Otrzymali od bp Marka Solarczyka misje do prowadzenia spotkań i katechez dla narzeczonych.

Najbliższe spotkania dla narzeczonych:

– 17 listopada o godz. 19.00 – w parafii Świętego Krzyża w Kozienicach

– 25 listopada o godz. 19.00 – w parafii św. Mikołaja w Końskich

– 3 grudnia o godz. 19.00 – w parafii Świętego Krzyża w Przytyku

– 8 grudnia o godz. 19.00 – w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu,

– 2 luty o godz. 19.00 – Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.

Źródło: ekai.pl

Foto: parafiawojciecha.com