O tym się mówi Polska i świat Wiadomości

Las Vegas SHOT SHOW – MESKO S.A. i CENTURY ARMS wchodzą na amerykański rynek amunicji

Podczas odbywających się w Las Vegas targów SHOT SHOW MESKO S.A. i amerykańska firma CENTURY ARMS zawarły umowę o współpracy. Na mocy dokumentu firma CENTURY ARMS została partnerem MESKO na rynku amerykańskim. W imieniu MESKO S.A. umowę podpisał Członek Zarządu Marcin Ożóg, zaś w  imieniu CENTURY ARMS jej wiceprezes Brian Sucher.

– Podpisanie umowy otwiera przed MESKO duże możliwości sprzedaży amunicji na rynku cywilnym w  USA. Nie bez znaczenia jest fakt znaczącego zainteresowania naszą amunicją i wysoka ocena jej skuteczności w praktyce, co potwierdzają jej dotychczasowi użytkownicy – powiedział Członek Zarządu MESKO S.A. Marcin Ożóg.

Warto zaznaczyć, że CENTURY ARMS jest jednym z największych producentów i importerów broni oraz amunicji w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

MESKO S.A. podpisało umowę na dostawę nowych Piorunów

Podczas tegorocznych targów SHOT SHOW MESKO S.A. eksponowało amunicję małokalibrową. Bardzo pozytywne opinie zagranicznych użytkowników, dla których Spółka już zrealizowała dostawy  przekładają się na duże zainteresowanie wśród odwiedzających wystawę. Udział MESKO w SHOT SHOW był okazją nie tylko do zaprezentowania amunicji cywilnym użytkownikom, ale także do nawiązania kontaktów umożliwiających Spółce zaplanowanie ekspansji na wymagającym rynku amerykańskich. W wyniku realizowanych inwestycji, unowocześniania parku maszynowego, i  zwiększania mocy produkcyjnych, MESKO pozyskuje kolejnych nabywców amunicji za granicą. Jednym z  priorytetów Spółki jest bowiem dywersyfikacja dostaw sprzętu.

Spółka MESKO S.A. to jeden z filarów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. MESKO S.A. jest producentem światowej klasy wyrobów branży zbrojeniowej z blisko 100-letnim doświadczeniem produkcyjnym. Podstawowy zakres działania obejmuje produkcję na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa. Produkty MESKO S.A. używane są przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Przedsiębiorstwo jest także uznanym dostawcą wyrobów dla wojsk NATO.