O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Lotnisko Warszawa-Radom do końca roku obsłuży maksymalnie 118 tys. pasażerów

lotnisko

Lotnisko Warszawa-Radom do końca roku obsłuży maksymalnie 118 tys. pasażerów. Tak wynika z obliczeń portalu rynek-lotniczy.pl.

Do tej pory z powyższej oferty skorzystało ponad 90 tys. pasażerów, z czego w samym wrześniu port w Radomiu obsłużył ponad 16 tys. osób. 

Sezon zimowy rozpoczyna się już 29 października. Z lotniska Warszawa-Radom będziemy mogli polecieć do pięciu miast w czterech krajach na dwóch kontynentach:

  • Paryż
  • Rzym
  • Taba
  • Szarm el-Szejk
  • Larnaka

Już w tym roku – od 13 grudnia 2023 roku ruszą pierwsze połączenia do Larnaki na Cyprze. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i soboty – samolotami Airbus A321neo. Łącznie odbędzie się 6 rotacji (sześć wylotów i sześć przylotów). Na trasie zaoferowane zostanie łącznie 2 892 foteli.

Samoloty, które będą latać do Szarm el-Szejk będą mogły pomieścić 275 pasażerów. Do końca roku Skyline Express Airlines zrealizują 17 lotów. Podaż miejsc wynosi 4 675. Do Egiptu z biurem podróży Itaka będzie mogło polecieć w inauguracyjnym locie 186 osób.

W sezonie zimowym LOT będzie wykonywał operacje we wtorki czwartki i soboty. Boeingi 737 wykonają między Paryżem a Radomiem 27 rotacji (54 loty). Liczba dostępnych foteli wyniesie 10 044. Tyle samo rotacji, co miejsc w samolotach, LOT zaoferuje w przypadku rejsów do Rzymu.

Liczba foteli oferowanych przez LOT do końca roku wyniesie 26 329.

Podsumowując liczbę dostępnych foteli zaoferowaną przez trzy linie lotnicze w lotach do i z Radomia do końca roku 2023 otrzymujemy wynik w liczbie 27 841.

Jeśli do tej liczby dodamy 90 tys. już obsłużonych pasażerów, okaże się, że z portu lotniczego Warszawa-Radom, od ponownej inauguracji działalności (28 kwietnia) do 31 grudnia, skorzysta około 118 tys. pasażerów.

Źródło: rynek-lotniczy.pl