Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

„Łucznik” chce produkować 100 tys. karabinów rocznie

Fabryka „Łucznik” chce produkować 100 tys. karabinów rocznie. To trzy razy więcej niż dotychczas!

O takich planach poinformował za pośrednictwem twittera portal polska-zbrojna.pl.

W trakcie trwania obrad sejmowej podkomisji obrony zajmującej się modernizacją techniczną Sił Zbrojnych RP Wojciech Arndt, prezes Fabryki Broni „Łucznik” Radom powiedział, że stale zwiększane są moce produkcyjne, a plan modernizacji fabryki docelowo zmierza do tego, aby w 2026 roku produkować 100. tys sztuk broni rocznie.

– Cały czas zwiększamy nasze moce produkcyjne. Realizujemy plan inwestycyjny mający na celu trzykrotne zwiększenie naszych mocy wytwórczych w stosunku do roku 2017. Rozbudowujemy fabrykę za ponad 70 mln zł. Docelowo chcemy w 2026 roku osiągnąć wydajność na poziomie 100 tys. sztuk broni rocznie – mówił Wojciech Arndt, prezes Fabryki Broni „Łucznik” Radom.

Dodał również, że fabryka produkuje też pistolety Vis i granatniki, a także remontuje karabiny Beryl.

GROT w USA

W trakcie obrad, prezes „Łucznika” poinformował także o planach eksportowych „Grota” do USA.

– Jesteśmy na ukończeniu certyfikacji Grota w Stanach Zjednoczonych i bardzo możliwe, że już od przyszłego roku będziemy mogli eksportować i oferować je na rynku cywilnym w USA – mówił Arndt.

Więcej pistoletów VIS 100 z Fabryki Broni w Wojsku Polskim

 

Przypomnijmy, że Fabryka Broni „Łucznik” Radom podpisała umowę na zakup pistoletów samopowtarzalnych VIS 100 9×19 mm przez Wojsko Polskie. Umowa ma zostać zrealizowana do 30 listopada 2026 r.

Będzie to już kolejna dostawa tych konstrukcji do armii. Po raz pierwszy trafiły do niej w 2019 r. w ramach ujednolicania uzbrojenia indywidualnego żołnierza. VIS 100 został następcą przestarzałego pistoletu wojskowego kalibru 9 mm Makarow.

Źródło: Kresy.pl