Radom i okolice

Magdeburg z pomocą dla naszego miasta

Magdeburg to nasze miasto partnerskie. Jego władze odpowiedziały na apel władz Radomia i dostarczyły do nas 40 ton darów dla uchodźców z Ukrainy. Są to głównie produkty spożywcze, ale nie tylko.

Jesteśmy miastami partnerskimi już od 15 lat, ale do tej pory nasze relacje opierały się przede wszystkim na wzajemnych wizytach, uczestnictwie w różnych uroczystościach czy wydarzeniach. Dziś możemy powiedzieć, że jest to pełne partnerstwo. W sytuacji kiedy jest potrzeba niesienia pomocy potrzebującym, okazuje się, że możemy liczyć na Magdeburg. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i jestem dumny, że możemy razem udzielać pomocy uchodźcom.

– mówi prezydent Radosław Witkowski.

Produkty zostaną przekazane ukraińskim uchodźcom, którzy trafili do Radomia.

Jestem bardzo szczęśliwy, że w tak krótkim czasie udało się nam zdobyć te dary od przedsiębiorców z regionu magdeburskiego. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a teraz mamy wręcz katastrofę humanitarną. Z naszej strony, jest ogromne uznanie dla tego wszystko co robi Polska dla Ukraińców. To jest niesamowite i przejdzie do historii. Społeczeństwo niemieckie jest bardzo zaangażowane w pomoc humanitarną. Będziemy się starali wspólnie temu kataklizmowi przeciwdziałać. Tylko jak będziemy to robić wspólnie, mamy szansę.

– mówił, przekazując dary, reprezentujący władze Magdeburga, prezes Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Saksonii-Anhalt, Krzysztof Blau.

W Magdeburgu już jest przygotowywany kolejny transport darów, które niedługo trafią do Radomia. Wcześniej dary dla Ukraińców, takie jak w żywność, leki czy chemia trafiły do naszego miasta z Hannoweru, Monachium oraz z gminy Grand Cognac w departamencie Charente we Francji.

 

 

Źródło i foto: UM Radom