Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Majówka w Muzeum Wsi Radomskiej

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na spędzenie długiego weekendu na świeżym powietrzu w towarzystwie koni.

Pierwsze dwa dni, czyli 1 i 2 maja będzie można przejechać się bryczką po skansenie i zwiedzić wystawę pt.: „Koń w sztuce ludowej” prezentowaną w spichlerzu z Wilkowa. Dla najmłodszych atrakcją będzie spotkanie z kucykami z możliwością przejażdżki w siodle.

Na zakończenie majówki –  3 maja skansen zaprasza w godzinach od 10.00 do 18.00 na piknik pt. „Koń użytkowy w tradycji polskiej”. Na wydarzeniu będzie można podziwiać piękne i dostojne zwierzę, jakim jest koń m.in. podczas prac gospodarskich i w zagrodzie, podczas zawodów sportowych w skokach przez przeszkody, na pokazie wyszkolenia kawalerii w mundurach historycznych z okresu Księstwa Warszawskiego i II Rzeczypospolitej, w tym artylerii konnej, a także w zaprzęgu straży ogniowej w akcji.

W trakcie wydarzenia zespół obrzędowy zaprezentuje przejazd orszaku weselnego przez wieś. Na dzieci od rana będą czekać kucyki, najmłodsi turyści będą mogli spróbować jazdy konnej na ich grzbiecie. Podobnie jak w pierwszych dniach majówki atrakcją będzie też możliwość objazdu skansenu bryczką.

Ponadto w drugiej części wydarzenia będzie można dopingować uczestników konkursu w powożeniu zaprzęgami. Piknik zakończy szarża ułańska. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy rzemiosł.

Źródło: Muzeum Wsi Radomskiej