O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Marta Michalska-Wilk nowym wiceprezydentem miasta Radomia

Marta Michalska-Wilk została nowym wiceprezydentem miasta Radomia. Zajęła miejsce byłego wiceprezydenta miasta, Jerzego Zawodnika.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, obecny prezydent miasta Radomia, Radosław Witkowski ogłosił, że nowym wiceprezydentem miasta zostanie Marta Michalska-Wilk.

 – Przez 8 lat wraz z wiceprezydentem Radomia Jerzym Zawodnikiem musieliśmy się wspólnie „pomęczyć”, ale trzeba też zwrócić uwagę, że było to niezwykle trudne, ale owocne 8 lat – mówił prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Marta Michalska-Wilk ma 35 lat, i jest przewodniczącą radomskich struktur Platformy Obywatelskiej. W ostatnich latach była radną Rady Miejskiej i przewodniczącą klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. W przeszłości pracowała m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Radomiu oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz spółce Radpec.

Jak poinformowano w trakcie spotkania, nowa wiceprezydent ma się zajmować się miejskim szpitalem i polityką społeczną. Do jej pierwszych najważniejszych zadań będzie należała między innymi budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz zakupem nowych ambulansów dla pogotowia ratunkowego.