Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Marta Ratuszyńska ogłosiła swój program wyborczy

Marta Ratuszyńska ogłosiła swój program wyborczy. – Będę wspierać współpracę szpitali w regionie dla dobra pacjentów na wzór francuski, zamiast aktualnej rywalizacji – mówiła kandydatka na prezydenta Radomia.

W piątek, 8 marca 2024 roku w Śródmiejskiej Palmiarni odbyło się spotkanie, podczas którego Marta Ratuszyńska, kandydatka na prezydenta Radomia ogłosiła swoich kandydatów, którzy powalczą o miejsce w Radzie Miejskiej oraz program wyborczy.

Kandydatka na prezydenta poinformowała, że zdrowie i życie mieszkańców Radomia to dla niej priorytet, dlatego chce ona wprowadzić radomski szpital pod szczególny nadzór. Jak poinformowała, konieczne będą zmiany w organizacji i zarządzaniu szpitalem, które usprawnią jego działanie.

– Będę wspierać współpracę szpitali w regionie dla dobra pacjentów na wzór francuski, zamiast aktualnej rywalizacji

mówiła Marta Ratuszyńska.

Ponadto, kandydatka na prezydenta miasta chce zatroszczyć się o osoby ze szczególnymi potrzebami. Marta Ratuszyńska planuje również – zgodnie z postulatami ratowników medycznych – stworzyć Izbę Wytrzeźwień.

W programie nie zabrakło postulatów, które skupiają się na rekreacji i czasie wolnym.

– Chcemy stworzyć harmonijną, zdrową, nowoczesną, błękitno-zieloną przestrzeń do spędzania czasu wolnego. Stawiamy na Zielony Rynek, zmianę charakteru bulwarów nad Mleczną na teren wypoczynkowy, ponieważ obecnie to jest tylko ciąg komunikacyjny, błękitno-zieloną przestrzeń rekreacyjną przy lesie Kapturskim i Akademii Radomiaka

mówiła Marta Ratuszyńska.

– Wdrożymy program Sportowy Radom, otworzymy przyszkolne boiska dla dzieci i młodzieży. Stworzymy Dzienny Dom Seniora na każdym osiedlu na zasadzie łączenia pokoleń! Stworzymy miejsca, gdzie seniorzy i dzieci będą mieć dzienną opiekę i organizowane zajęcia dodatkowe jak nauka języków obcych, zajęcia twórcze, artystyczne

dodała.

Podczas spotkania, Marta Ratuszyńska ogłosiła swoich kandydatów do Rady Miejskiej. Kto znalazł się na listach?

OKRĘG NR 1

1. Marta Ratuszyńska
2. Angelika Krysztoforska
3. Dariusz Michalczyk
4. Jarosław Staniszewski
5. Dariusz Senderowski
6. Agnieszka Kotowska
7. Jadwiga Budzyńska

OKRĘG NR 2

1. Paweł Mosiołek
2. Anna Żytkowska-Prus
3. Iwona Rybińska
4. Agata Góra-Olędzka
5. Michał Łaski

OKRĘG NR 3

1. Marek Ratuszyński
2. Marek Niedźwiecki
3. Łukasz Smagłowski
4. Iwona Tarasińska
5. Anna Korcz

OKRĘG NR 4

1. Beata Michalec
2. Agnieszka Leska
3. Jacek Szlegier
4. Renata Kustra
5. Katarzyna Zięba
6. Adam Górski
7. Robert Żyszczyński

OKRĘG NR 5

1. Marcin Markwat
2. Artur Orzeł
3. Anna Woźniak
4. Anna Laskowska
5. Marcin Kwiecień

Wydarzenie zwieńczył koncert Pawła Mosiołka, radomskiego wokalisty. Przypomnijmy, że wybory samorządowe zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.