Radom i okolice Społeczeństwo

Maturzyści ze szkół powiatowych tańczyli poloneza „pod chmurką”

W czwartek w Pionkach, w piątek w Iłży – maturzyści ze szkół powiatowych w tych miejscowościach tańczyli poloneza “pod chmurką”. Powodzenia na studniówce i sukcesów na egzaminie życzył wicestarosta radomski, Krzysztof Kozera.

W starciu polonez kontra zima zła, zwycięża bezapelacyjnie polonez. Mimo mrozu i śniegu iłżeccy maturzyści pięknie zatańczyli. Na pewno tak samo świetnie poradzą sobie za kilka miesięcy z egzaminem dojrzałości!

Powodzenia na maturze życzył uczniom Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży i Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży Krzysztof Kozera, wicestarosta radomski.

– Szkoły powiatu należą do najlepszych w Polsce, cieszymy się z waszego zapału do nauki, bo dzięki temu łatwiej osiągnięcie wymarzone cele w życiu. Dziękujemy też nauczycielom

mówił wicestarosta.

Do życzeń powodzenia na maturze dołączyli się też: burmistrz Iłży Przemysław Burek i Agnieszka Okruta, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Iłża. O tym, że polonez to tradycyjny polski taniec, a niedawno został też wpisany na listę Światowego dziedzictwa UNESCO, przypomniał Dariusz Leśkiewicz, dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Radomskiego.

– Poloneza czas zacząć

zarządził Krzysztof Kozera i… rynek zawirował!

Maturzystów podziwiała licznie zgromadzona na iłżeckim rynku publiczność, a także młodsi koledzy. Co ciekawe, był to pierwszy taki polonez w historii Iłży.

Źródło: Powiat Radomski