PAP Radom i okolice Społeczeństwo

Mazowiecka policja: święta na drogach bezpieczniejsze niż rok temu

W okresie świątecznym na mazowieckich drogach doszło do 19 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 21 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali 40 pijanych kierowców. W ocenie policji tegoroczne święta były jednak bezpieczniejsze niż rok temu; wówczas odnotowano 5 ofiar śmiertelnych.

Policyjne statystyki dotyczą pięciu świątecznych dni (22-26 grudnia) oraz obszaru działania policjantów z garnizonu mazowieckiego policji.

– Do obydwu śmiertelnych wypadków doszło na terenie pow. grójeckiego

poinformował w środę asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

W wigilijne popołudnie ok. godziny 16.30 na drodze krajowej nr 50 przebiegającej przez Grójec doszło śmiertelnego potrącenia 52-letniego pieszego. Mężczyzna zginął pod kołami mercedesa sprintera, którym kierował 27-letni mężczyzna.

W drugi dzień świąt kilka minut przed godz. 5 w miejscowości Laski 19-letni kierowca bmw z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 740 stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował i uderzył w ogrodzenie.

W wypadku zginął 21-letni pasażer bmw, a drugi z pasażerów – mężczyzna w wieku 19 lat – z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

– Pomimo że w tym roku działania trwały dłużej o jeden dzień niż w roku ubiegłym, to te święta były bezpieczniejsze

ocenił asp. Sawicki.

W ub. roku, od 23 grudnia do 26 grudnia na mazowieckich drogach doszło do 21 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 26 zostało rannych. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ dki/