Radom i okolice

Mazowieckie obchody Święta Policji w Radomiu

Przed rozpoczęciem obchodów, szefowie mazowieckich policjantów złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym policjantów II RP pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945, który znajduje się przed budynkiem KWP.

Uroczystość rozpoczęta została mszą świętą w intencji wszystkich policjantów i pracowników Policji. Z oprawą muzyczną sopranistki Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył i Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji.

Po mszy na placu przed radomskim teatrem zgrupowały się pododdziały biorące udział w wydarzeniu. Po odśpiewaniu hymnu RP, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec przywitał zaproszonych gości.

Z okazji Święta Policji awanse na wyższe stopnie otrzymało 2091 policjantów. Ponadto wręczone zostały złote, srebrne i brązowe odznaki, prezydenckie Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale za zasługi dla Policji.

Po wręczeniu odznaczeń przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia, w których z okazji Święta Policji można było usłyszeć liczne słowa uznania. W imieniu Radosława Witkowskiego, Prezydenta Radomia, list gratulacyjny odczytała Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Uroczystość została zakończona defiladą kompanii honorowej ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, pododdziałów policyjnych i wojskowych, a także pocztów sztandarowych jednostek służb mundurowych. Uroczystość została uświetniona starannie dobraną oprawą muzyczną Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji. Występ nie tylko znacznie wzbogacił, ale i podniósł rangę uroczystości.

W pobliżu odbył się również policyjny festyn, którego partnerem była Enea Wytwarzanie. Młodsi i starsi mogli zobaczyć wyposażenie, którym w codziennej służbie posługują się policjanci, wziąć udział w licznych konkursach promujących bezpieczeństwo.

Źródło i foto: Policja Mazowiecka

N.S.