Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Miasto przeznaczy 2 mln zł na sport dzieci i młodzieży

Miasto przeznaczy 2 mln zł na sport dzieci i młodzieży. Pieniądze otrzyma ponad 30 radomskich klubów.

W tym roku wydatki na sport dzieci i młodzieży wzrosły.

– W tym roku na szkolenie dzieci i młodzieży przeznaczyliśmy o 200 tysięcy złotych więcej niż rok temu. Zależy nam na tworzeniu jak najlepszych warunków do rozwoju młodych talentów. Mam nadzieję, że w gronie tych tysięcy młodych radomian znajdą się tacy, którzy w przyszłości będą występować na poziomie profesjonalnych rozgrywek, a najlepiej w radomskich klubach. W przypadku pozostałych osób, korzyść też jest oczywista. Sport znakomicie kształtuje bowiem charaktery młodych ludzi, a jednocześnie aktywność ruchowa jest bardzo dobrą i pożądaną formą spędzania wolnego czasu

mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Najwięcej pieniędzy na szkolenie dzieci i młodzieży otrzymają w tym roku: Radomiak S.A., Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne „Optima”, Radomskie Centrum Siatkarskie, Akademia Piłki Ręcznej, Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk” i Akademia Koszykówki HydroTruck Radom. Pieniądze trafią również do klubów szkolących m.in. w takich dyscyplinach jak: pływanie, tenis ziemny, tenis stołowy, łucznictwo, boks czy kick-boxing.

W sumie na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej miasto zamierza wydać w tym roku prawie 3,5 mln złotych. Oprócz szkolenia dzieci i młodzieży będą rozstrzygane także konkursy na organizację rywalizacji w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży, program Powszechnej Nauki Pływania, upowszechnianie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych oraz na realizację programu „Animator sportu”.

Przypomnijmy, że organizacja bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych znalazła się także w kilku zwycięskich projektach z Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: UM Radom