Inwestycje

Mieszkania z programu Mieszkanie Plus czekają na odbiory techniczne

Bloki powstały przy ulicy tytoniowej na terenach po dawnych browarach Saskich. Teren przekazało miasto. Inwestycja jest prowadzona przez spółkę PFR Nieruchomości w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Budowa zaczęła się pod koniec 2019 roku.
Budowa została zakończona. W ramach inwestycji wybudowano dwa bloki o łącznej liczbie 124 mieszkań. Teraz trwają odbiory techniczne. Inspektorzy sprawdzają, czy wszystko zostało wybudowane zgodnie z wszelkimi normami i projektem. Odbiory mają się skończyć do końca marca a w połowie kwietnia będą podpisywane pierwsze umowy najmu. W mieszkaniach wstawiono drzwi i podłogi, a także podłączono media i wyposażono łazienki. Wystarczy jeszcze wstawić meble i można zamieszkać. Odbiory mają się skończyć 
Zakończyła się już weryfikacja wniosków o przydział w blokach z programu Mieszkanie Plus. Wniosków o mieszkanie wpłynęło ponad 1000. Nabór był dwuetapowy. W pierwszym miasto sprawdzało, czy we wnioskach zostały zachowane wszelkie formalności i dołączono do nich załączników jak na przykład orzeczenie o niepełnosprawności. W drugiej części firma PFR Nieruchomości sprawdziła, czy wnioskodawcy poradzą sobie z opłatami za czynsz. Obydwie selekcje przeszło 238 wniosków. O przydziale mieszkania zadecyduje kolejność na liście, a więc firma zwróci się do osób z numerami na liście od 1 do 124, dopiero w razie czyjeś rezygnacji skontaktuje się z dalszymi osobami na liście.
Jak podaje PFR Nieruchomości, średnia cena czynszu za m2 wyniesie 23,50 złotych, ale do tego trzeba doliczyć jeszcze opłaty za media, czyli wodę czy prąd. Lokatorzy mogą także składać wniosek o dopłaty do czynszu w wysokości od 100 do nawet 800 złotych.
foto: PFR Nieruchomości