Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Mini obwodnica Zwolenia oddana do użytku

Mini obwodnica Zwolenia oddana do użytku. To już piąty zmodernizowany odcinek, jaki został we wrześniu tego roku oddany do użytku.

Tym razem mowa o drodze powiatowej nr 4507W na trasie Jedlanka-Karczówka, która na długości 1,5 kilometra została poszerzona, zyskała obustronne pobocza oraz nowe zjazdy. Wartość inwestycji to 2,2 miliona złotych, a dofinansowanie zewnętrzne wyniosło prawie 1,8 miliona złotych. W oficjalnym otwarciu drogi uczestniczyła poseł Anna Kwiecień.

Kolejna ważna inwestycja drogowa na terenie powiatu zwoleńskiego dobiegła końca.

– Dziś oddajemy do użytku mieszkańców i podróżnych przebudowany 1,5 kilometrowy odcinek drogi na trasie Jedlanka-Karczówka. Od czterdziestu lat nie była ona kompleksowo modernizowana, a jest bardzo istotna komunikacyjnie, ponieważ łączy się z drogą wojewódzką i stanowi mini obwodnicę Zwolenia. Realizacja zadania była bardzo kosztowna i bez pomocy finansowej z zewnątrz niemożliwa do wykonania. Dziękuję poseł Annie Kwiecień, która wspiera nasze działania w tym zakresie. Bez tej pomocy nie byłoby takich efektów

powiedział starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

W wydarzeniu otwarcia drogi wzięli udział m.in. Anna Kwiecień – poseł na sejm RP, Stefan Bernaciak – starosta zwoleński, Waldemar Urbański – wicestarosta, członkowie zarządu powiatu: Andrzej Skorek, Jerzy Kamionka i Mirosław Chołuj a także Arkadiusz Sulima – burmistrz Zwolenia.

Obecna podczas wydarzenia poseł Anna Kwiecień gratulowała samorządowcom powiatu zwoleńskiego skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych i realizacji ważnych społecznie inwestycji.

– W pracy samorządowców ważna jest sprawczość. I tę sprawczość w powiecie zwoleńskim wyraźnie widać

podkreślała poseł.

Piękniej i bezpieczniej

Zakres inwestycji objął odcinek o długości 1,5 kilometra. Została tu poszerzona jezdnia, która zyskała nową, wzmocnioną nawierzchnię, pojawiły się też obustronne, utwardzone pobocza, odwodnienie oraz zjazdy do posesji i pól. Przebudowano również skrzyżowania z drogami gminnymi i wykonano poziome i pionowe oznakowanie drogi.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego zadania. Pracujemy razem dla wspólnego dobra

podkreślał wicestarosta Waldemar Urbański.

Przypomnijmy, koszt przebudowy drogi to 2 mln 268 tys. 441 zł, a dofinansowanie zewnętrzne wyniosło 1 mln 757 tys. 500 zł. Środki zostały przyznane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Źródło: Powiat Zwoleń