Na czasie Radom i okolice

MSS Radom oferuje prowadzenie porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny od 1 grudnia oferuje prowadzenie porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Skorzystały z niego już pierwsze pacjentki.

MSS jako pierwszy w Radomiu i okolicach oferuje prowadzenie porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Znieczulenie jest finansowane przez NFZ.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek przygotowujących się do porodu informujemy, że jako pierwsi w Radomiu i okolicach oferujemy prowadzenie porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym.  Jest to znieczulenie miejscowe, które blokuje odczuwanie bólu, a bolesne skurcze porodowe łagodnieją z minuty na minutę. Przyszłe mamy, chcąc bez bólu urodzić swoje pociechy, nie muszą wyjeżdżać z miasta – wszystko mają zapewnione w naszym Klinicznym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Skorzystały z niego już pierwsze pacjentki naszego oddziału. Znieczulenie zewnątrzoponowe jest bezpieczne, skuteczne, nie wpływa na długość porodu, nie zaburza jego etapów. Rodząca odczuwa parcie i może aktywnie uczestniczyć w porodzie. Znieczulenie jest finansowane przez NFZ. – informuje na swojej stronie Mazowiecki Szpital Specjalistyczny.

Kwalifikację do znieczulenia przeprowadza lekarz anestezjolog. Polega na podaniu do przestrzeni kanału kręgowego, w pobliże nerwów przewodzących ból leków znieczulających. Ten sposób łagodzenia bólu porodowego pozwala na świadome przeżycie momentu narodzin dziecka, zachowanie pełnej aktywności ruchowej i świadomości podczas porodu, a co za tym idzie poród w preferowanej przez pacjentkę pozycji, właściwą współpracę z zespołem lekarzy i położnych. W analgezji regionalnej wykorzystywane są następujące metody: Ciągła analgezja zewnątrzoponowa – do przestrzeni zewnątrzoponowej (przestrzeń w obrębie kanału kręgowego) na poziomie odcinka lędźwiowego kręgosłupa wprowadzany jest przez igłę cewnik, który umożliwia podawanie w sposób ciągły lub w odstępach czasu odpowiednich dawek leków znieczulających. Po zakończeniu porodu cewnik zewnątrzoponowy jest bezboleśnie usuwany.

W MSS Radom przeprowadzono kolejną innowacyjną operację

Jak możemy przeczytać w informacjach dostępnych na stronie MSS Radom

Złagodzenie bólu odczuwane jest już w 10-15min. po podaniu pierwszej dawki leków. W zależności od potrzeb rodzącej i czasu trwania porodu podawane są kolejne dawki leków znieczulających. Jeżeli konieczne są dodatkowe zabiegi po zakończeniu porodu – znieczulenie jest kontynuowane.

Źródło: MSS Radom