Kultura i rozrywka Radom i okolice

Nadchodzące seanse w MCSW Elektrownia

MCSW Elektrownia przygotowało wiele kinowych atrakcji od 16 do 22 grudnia.

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na projekcję filmową w ramach cyklu DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY w poniedziałek, 19 grudnia, godz.17:30

W ramach pokazu przedpremierowego widzowie obejrzą dramat obyczajowy „Fabelmanowie”. Autobiograficzny film Stevena Spielberga z 2022 roku zdobył główną nagrodę na festiwalu w Toronto. Amerykańscy krytycy zapewniają, że to najlepszy film reżysera od czasów „Listy Schindlera”. Steven Spielberg wraca tutaj czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

Bilety: karnet (ważny do 31 XII 2022) na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF – 33 zł; wejściówka na jeden film w ramach DKF w poniedziałek – 13 zł; w pozostałe dni tygodnia w których są pokazy w ramach DKF, obowiązują ceny na dany dzień.

Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

 

Kino studyjne przygotowało także projekcję filmową w ramach cyklicznego wydarzenia SZTUKA NA EKRANIE.

„Pompeje. Miasto grzechu” – dokumentalny, reż. Pappi Corsicato, Włochy, Wielka Brytania 2022. Seans odbędzie się w niedzielę (18 grudnia) o godz. 15:30. Pompeje to zachwycające miejsce, odwiedzane co roku przez ponad 4 miliony ludzi z całego świata. Było to miasto kipiące gwałtownymi namiętnościami, o niepowtarzalnej atmosferze. Gry o władzę, seksualny apetyt, niepohamowana ambicja i twórczy geniusz znajdywały odzwierciedlenie na freskach, które przetrwały tragiczną erupcję 79 r. n. e. Film stanowi podróż w czasie. Brukowanymi uliczkami poprowadzi nas wyjątkowa narratorka, Isabella Rossellini. W jej towarzystwie dowiemy się, co uczyniło to miejsce niezwykłym i ponadczasowym; jak jego mity i dzieła wpłynęły na twórczość Pabla Picassa, Giorgia De Chirico czy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ujrzymy tę cienką linię, która niemal niedostrzegalnie oddziela legendę od rzeczywistości. Historia miłosna Dionizosa i Ariadny, niejednoznaczna relacja Ledy i Łabędzia, żądza krwi zaspokajana przez walki gladiatorów,  desperackie poszukiwanie nieśmiertelności przez Poppeę Sabinę… Za pomocą inscenizacji, dokument ten analizuje tajemnice miasta, to, co w nim niezdrowe; bada oblicze, które w XVIII wieku kazało Kościołowi katolickiemu ukryć niektóre najbardziej skandaliczne, obsceniczna znaleziska, freski i posągi.

Źródło informacji: MCSW Elektrownia

Foto: Pixabay