Radom i okolice Społeczeństwo

Najpopularniejsi dzielnicowi nagrodzeni

Poznaliśmy wyniki konkursu „Najpopularniejszy Dzielnicowy 2023 Roku”. Wręczenie nagród ufundowanych przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto odbyło się w Urzędzie Miejskim.

Jak co roku, zwycięzcę wybrali w drodze głosowania sami mieszkańcy. Tytuł Najpopularniejszego Dzielnicowego 2023 Roku otrzymał asp. Piotr Janik z III Komisariatu Policji w Radomiu, który na co dzień pełni służbę na Żakowicach.

– Jest mi bardzo miło. Cieszę się, że ludzie nas znają i mogą do nas przychodzić z każdym problemem. To ciężka praca, ale daje dużo satysfakcji. Szczególnie gdy udaje się komuś pomóc. Najwięcej jest spraw rodzinnych i staramy się rozwiązywać zgłaszane problemy

mówi laureat konkursu.

Drugie miejsce zajęła sierż. szt. Klaudia Tatar, a trzecie sierż. szt. Dorota Styś – obie z Komisariatu II Policji w Radomiu.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym, zwłaszcza że to sami radomianie docenili waszą pracę. Docenili to, że jesteście wśród ludzi, i że zawsze mogą liczyć na waszą pomoc. To też dobra okazja, by podziękować Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu za dobrą współpracę. Bardzo się cieszę, że dziś Radom należy do najbezpieczniejszych miast w Polsce

mówił, wręczając nagrody prezydent Radosław Witkowski.

Konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy” odbył się już trzynasty raz. Wzięło w nim udział 69 dzielnicowych, w tym 37 pełniących służbę na terenie Radomia. Swoje głosy w konkursie oddało prawie 3700 osób.

Źródło: UM Radom