Radom i okolice

Niebawem poznamy kierunki połączeń z radomskiego lotniska

 Oficjalne otwarcie lotniska zostało zapowiedziane na wiosnę 2023 roku. Z zapewnień Adama Bielana wiadomo, że termin nie jest zagrożony, ponieważ proces budowlany już zmierza ku końcowi. Obiekt zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz jest już praktycznie ukończony. Ostatnim etapem jest proces certyfikacji, dopuszczający lotnisko do ruchu.

 Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” uwieńcza już rozmowy z przewoźnikami, którzy będą latać z radomskiego lotniska. Będą to firmy PLL LOT oraz tzw. przewoźnik niskokosztowy, oraz czarterowy. Prawdopodobnie już w lipcu możemy spodziewać się ogłoszeń dostępnych od wiosny połączeń.

 Na terenie radomskiego lotniska powstanie również centrum edukacyjno-rozrywkowe, związane z lotnictwem i lataniem z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będzie ono atrakcją dla mieszkańców Radomia i okolic.

 Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że najprawdopodobniej pierwsze kierunki lotów będą dotyczyły dużych miast europejskich.

 Kilka tygodni temu na lotnisku Okęcie odbyło się spotkanie przedstawicieli wielu znanych lini lotniczych, gdzie poruszano m.in. temat możliwości latania z Radomia.

Źródło i foto: echodnia.eu

N.S.