Kronika kryminalna Radom i okolice

Niebezpieczne wykroczenie w rejonie przejścia dla pieszych [+VIDEO]

policja

52-latek kierujący pojazdem marki Dacia, nie zważał na to, że na sąsiednim pasie ruchu zatrzymał się pojazd by ustąpić pierwszeństwa pieszemu i ominął to auto. Niebezpieczne wykroczenie zarejestrowali policjanci z radomskiej drogówki. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Od wtorku (31.10) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu prowadzili wzmożone działania w związku z dniem „Wszystkich Świętych”.

W służbie policjanci wykorzystywali także bezzałogowe statki powietrzne policji, mogąc na bieżąco nadzorować ruch wokół cmentarzy. W ten sposób zarejestrowali niebezpieczne wykroczenie jakie popełnił kierowca pojazdu marki Dacia na ulicy Chrobrego w Radomiu.

Na jednym pasie ruchu zatrzymał się pojazd by ustąpić pierwszeństwa pieszemu, natomiast jadący sąsiednim pasem, 52-letni kierowca Daci zignorował to i ominął auto na przejściu dla pieszych.

Chwile po tym mundurowi zatrzymali auto do kontroli, a jego kierowca za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych.