O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Niedziela otwarta w radomskim seminarium

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu otworzyło swoje drzwi dla wszystkich, w niedzielę 26 lutego. Była Msza Św., modlitwa, a potem spotkanie przy herbacie. 

Podczas otwartej niedzieli najpierw była odprawiona Msza Św. w kaplicy seminaryjnej, którą sprawowali posługujący w seminarium ojcowie duchowni ks. Grzegorz Lipiec i ks. Karol Kowalczyk. Następnie uczestnicy spotkania zeszli do refektarza, gdzie mogli spokojnie porozmawiać z alumnami i księżmi.

Ks. Grzegorz Lipiec w rozmowie z Radiem Plus podkreślił, jak bardzo ważna dla kapłanów jest modlitwa. Mówił, iż jest ona dla nich wsparciem i umocnieniem na drodze kapłańskiej, aby mogli być wierni Panu Jezusowi. Wspomaga ich w walce z pokusami tego świata i szatana.

Przypomniał też:

– Kapłan jest wyświęcony dla ludzi i ludziom posługuje, ale też i czerpie od ludzi, są oni dla niego wsparciem – mówił ks. Grzegorz Lipiec

Prosił o modlitwę za kapłanów, aby wytrwali w służbie Bożej. By pomimo wielu trudności, odkrywali wartość i piękno służby Panu Bogu i ludziom.

Zapewnił także, że księża z seminarium modlą się w intencjach, które ludzie zostawiają w kaplicy, czy też proszą osobiście właśnie podczas takich spotkań.

Apelował również o modlitwę za alumnów, aby otrzymali Boże światło w rozeznaniu drogi życiowej, co jest bardzo ważne, aby mogli dokonać właściwego wyboru.

Klerycy WSD podkreślali wielką rolę Towarzystwa Przyjaciół Seminarium, którzy dają alumnom ogromne wsparcie modlitewne, dzięki czemu mogą oni wzrastać duchowo.

Z kolei rodzice kleryków mówili, że dla nich najważniejsze jest to, żeby ich synowie byli szczęśliwi w swoim powołaniu i pełnili swoją służbę z sercem.

 

Źródło i foto: radioplus.com.pl