O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Nowe kierunki lotów z lotniska Warszawa-Radom. Itaka poszerza ofertę

Nowe kierunki lotów z lotniska Warszawa-Radom. Biuro podróży Itaka rozszerzyło swoją ofertę.

We wtorek, 10 października 2023 roku na lotnisku Warszawa-Radom odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowych informacji z naszego lokalnego portu lotniczego.

Główną i zarazem najbardziej oczekiwaną informacją było potwierdzenie drugiego regularnego przewoźnika. Został nim WizzAir.

W trakcie konferencji głos zabrał Piotr Henicz, wiceprezes i współwłaściciel BP Itaka Holdings. Przedstawił on nowe kierunki lotów z Radomia. To Heraklion i Marsa Alam.

– Itaka w pierwszym roku funkcjonowania lotniska w Radomiu osiągnęła bardzo dobre wyniki. Wysłaliśmy stąd około 10 tys. klientów, obłożenie było na poziomie 95 proc. W związku z powyższym podjęliśmy decyzję o rozwoju liczby kierunków oferowanych z lotniska w Radomiu

mówił Piotr Henicz, wiceprezes i współwłaściciel BP Itaka Holdings.

Głos zabrał również Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych S.A.

– Decyzja Biura Podróży Itaka potwierdza potencjał Lotniska Warszawa-Radom. Dotychczasowa oferta touroperatora spotkała się z dużym zainteresowaniem pasażerów, którzy chętnie podróżowali do Turcji, Bułgarii i Albanii. Dlatego bardzo nas cieszy, że Itaka zdecydowała się poszerzyć możliwości wyjazdów wakacyjnych

mówił Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych S.A.

Przypomnijmy, że w ofercie wczasó na sezon lato 2024 dostępne są już następujące kierunki: Antalya, Tirana Burgas, oraz nowe w siatce połączeń – Heraklion i Marsa Alam.