Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości

Nowy projekt Caritas Diecezji Radomskiej

Nowy projekt Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego Caritas Diecezji Radomskiej dotyczy przedsięwzięcia o nazwie „Rodzina to My”.  W zakresie projektu znajdą się konferencje, warsztaty oraz indywidualne spotkania ze specjalistami.

Jak poinformowała w rozmowie z Radio Plus koordynatorka projektu Elżbieta Stolarczyk, dyrektorka Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego Caritas Diecezji Radomskiej, jest on skierowany przede wszystkim do małżeństw, rodziców i narzeczeństw, ale nie tylko. Z programu mogą skorzystać wszyscy, którym bliski jest temat rodziny.

Celem projektu jest wzmocnienie relacji i więzi małżeńskich, rodzinnych, oraz zwiększenie jakości życia rodziny.

W ramach programu będą organizowane warsztaty edukacyjno-kompetencyjne na temat komunikacji małżeńskiej, relacyjnej. Przedstawione zostaną różnego rodzaju zagrożenia, które mogą zaistnieć w rodzinie w obecnych czasach. Odbędą się również warsztaty, które będą poświęcone rodzinie w ujęciu chrześcijańskim, dotyczące małżeństwa, oraz wychowania dziecka w taki sposób, aby mogło być szczęśliwe.

Przygotowano też wiele indywidualnych spotkań ze specjalistami: psychologiem, pedagogiem, doradcą życia rodzinnego i duszpasterzem rodziny, a także z prawnikiem, trenerem modelu Creighton oraz trenerem pracy nad sobą i terapeutą uzależnień. Odbędzie się również festyn rodzinny.

Po za tym na przełomie października i listopada w jednej z radomskich uczelni, uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w konferencji naukowej, podczas której podejmowane będą tematy rodziny i te dotyczące jej zagrożeń.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na rok 2023 w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina”. Jego realizacja potrwa do końca roku.

Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać się do siedziby Caritas przy ul. Kościelnej 5 w Radomiu.

Wszelkie informacje na temat projektu i prowadzonych w jego ramach spotkań, warsztatów można uzyskać pod numerem telefonu: 609 724 614, w godz. od 9.00 do 19.00, a także na Facebooku Caritas Diecezji Radomskiej.

 

Źródła: radioplus.com.pl  /  radom.gosc.pl

Foto: radom.gosc.pl