Inwestycje Radom i okolice

Nowy quad patrolowy w kozienickiej komendzie

Do mundurowych z Kozienic, trafił nowy quady przystosowany do pełnienia służby patrolowej nawet w najtrudniejszym terenie. Nowy sprzęt został w całości sfinansowany przez Gminę Kozienice.

Policjanci wykorzystają quady na terenach leśnych oraz przywodnych lub w innych miejscach trudno dostępnych, w tym także z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe.

Quad pozwoli kozienickiej policji na skuteczniejsze prowadzenie działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi oraz walkę z kłusownikami. W ubiegłym tygodniu policjanci wspólnie ze Strażą Leśną przeprowadzili wspólnie wzmożone działania polegające na kontrolowaniu kierujących pojazdami, którzy pomimo zakazu nielegalnie wjeżdżali pojazdami silnikowymi na tereny leśne.

Akcja skierowana była także pod kątem kierujących quadami i crossami, którzy w niezgodny z przepisami prawa poruszają się nimi po terenach leśnych, niszcząc roślinność i płosząc leśną zwierzynę.

Funkcjonariusze otrzymali quada marki SEGWAY SNARLER. Maszyna wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 570 cm³ oraz napęd na cztery koła. Quad doposażony jest w światła błyskowe oraz sygnały dźwiękowe.

Policyjny quad zostały w całości sfinansowane ze środków Urzędu Gminy w Kozienicach. 

Źródło: KPP Kozienice