Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Nowy rekord WOŚP w Radomiu

Nowy rekord WOŚP w Radomiu. Jaką kwotę zebrano?

Podobnie jak w skali całego kraju, również w Radomiu, podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrano rekordową kwotę.

– W sumie mamy 518 tysięcy 270 złotych i 17 groszy. Na tę kwotę składają się pieniądze zebrane przez wolontariuszy podczas ulicznej kwesty, a także datki, które trafiły do e-skarbonek oraz dochód z aukcji internetowych i biegu „Policz się z cukrzycą” – wylicza szef sztabu WOŚP w Radomiu Bartosz Bednarczyk.

Jak co roku, organizatorem radomskiego finału była Komenda Hufca ZHP Radom-Miasto. Na ulicach Radomia kwestowało 330 wolontariuszy. Odbył się też koncert na Rynku oraz szereg wydarzeń towarzyszących, organizowanych przez organizacje wspierające WOŚP.

– Bardzo się cieszę z uzyskanego wyniku, który jest znacząco wyższy od dotychczasowego rekordu uzyskanego w 2020 roku. Chcę serdecznie podziękować całemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wszystkim wolontariuszom oraz radomianom, którzy kolejny raz otworzyli swoje serca i pokazali, że potrafią dzielić się dobrem – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu był organizowany pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”. WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy. W całym kraju zebrano na ten cel ponad 243 miliony złotych.

Źródło: Miasto Radom