Polska i świat Społeczeństwo

Odbędą się zawody społeczno-obronne

Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje Wojskowe Gry Terenowe, które odbędą się 11 listopada w 16 miejscowościach na terenie całego kraju.
Celem zawodów o charakterze społeczno-obronnym jest przede wszystkim kształtowanie i promowanie postaw patriotycznych oraz idei obronności w społeczeństwie polskim. Wydarzenie pozwoli również upowszechnić wiedzę na temat Sił Zbrojnych RP i wszelkich innych formach służby wojskowej.
Udział w Wojskowej Grze Terenowej to nie tylko aktywnie spędzony czas z najbliższymi. Dzięki udziałowi będzie można pogłębić przydatne umiejętności: praca w drużynie, logiczne myślenie, orientacja w terenie.
W zawodach mogą wziąć udział drużyny od 3 do 5 osób z co najmniej jednym dorosłym opiekunem, odpowiedzialnym za dokonanie rejestracji. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronach jednostek wojskowych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.
Szczegółowe informacje, w tym regulamin  Wojskowej Gry Terenowej oraz dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za rejestrację uczestników zamieszczone są na stronie internetowej:
Najbliżej terenu administrowanego przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Radomiu Wojskowa Gra Terenowa będzie rozegrana w Nowym Mieście nad Pilicą.
Start o godzinie 10.00, bez względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00.

Źródło informacji i foto: WCR w Radomiu