Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości Zdjęcia

„Odłóż smartfon, weź wędkę”– piknik nad zalewem Borki [+FOTO]

W piątek, 24 maja nad zalewem Borki w Radomiu odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Odłóż smartfon, weź wędkę”.

Organizatorami wydarzenia byli Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu, Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Do Celu” im. Św. Brata Alberta oraz Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Radomiu. Zaangażowanych było także wiele służb, instytucji i placówek.

Wydarzenie podzielono na strefy. Jedna strefa to szereg stoisk, gdzie dzieci i młodzież mogli wziąć udział w różnych aktywnościach edukacyjnych i rozrywkowych tj. m.in. przeciąganie liny, robienie baniek mydlanych, gra w szachy, rysowanie, malowanie twarzy, wybijanie monet, jazda na symulatorze. Można było także dowiedzieć się na przykładach, na czym polega złudzenie optyczne czy skosztować domowego ciasta i popcornu.

Z kolei druga strefa to scena, na której odbywały się występy artystyczne. Przed publicznością zaprezentowali się m.in. uczniowie PSP nr 5, Guzowianki z Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych, podopieczni MDK. Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług przedstawiło czarno-biały pokaz mody. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowało pokazy ratownictwa, sprzętu na wodzie i lądzie.

Przez cały okres trwania pikniku odbywały się także zawody wędkarskie metodą spławikową.