W piątek, 4 kwietnia został odsłonięty kolejny symbol na radomskim szlaku. Tym razem są to spinacze do bielizny.
Szlak symboli przemysłu radomskiego to małe rzeźby wykonane z brązu, które ulokowane są w różnych częściach miasta. Pomysłodawcami projektu są Maciej Stępnikowski i Sebastian Pawłowski. Odlewy wykonał artysta Sławomir Micek. W przestrzeni miejskiej mamy już m.in. pistolet Vis, maszynę do szycia, półbuty damskie czy serek homogenizowany. Wszystkie rzeźby przedstawiają przedmioty produkowane w Radomiu. Realizowane są głównie w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Teraz do kolekcji dołączył kolejny symbol. Są to spinacze do bielizny, które były produkowane w Chemicznej Spółdzielni Pracy „Świt” przy ul. Wacława 23 w Radomiu. Spinacze zostały zamontowane na bramie wejściowej do miejsca, gdzie kiedyś znajdowała się spółdzielnia. Rzeźba została ufundowana przez Angelę i Michała Kowalczyk, właścicieli firmy Ambasada Budownictwa, która znajduje się w miejscu dawnej Chemicznej Spółdzielni Pracy „Świt”.
Odlewy są najmniejszymi symbolami przemysłu radomskiego, mają tylko 73 milimetry. Wykonane zostały przez Sławomira Micka. Spinacze do bielizny to 22 pomnik na trasie Szlaku Symboli Radomia.
Fot. Sebastian Pawłowski/Facebook