Ostatnia „Niedziela na Rynku” z Resursą Obywatelską

Atrakcje dla najmłodszych, warsztaty i gry są charakterystyczne dla spotkań organizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. Podczas niedzielnego spotkania nie zabraknie więc powodów do dobrej zabawy. Poza tradycyjnymi już grami i zabawami planszowymi i ruchowymi czekają nas nowe – tematyczne programy imprezy. 

 

„Co nie znajdę, to przerobię”

Tym razem organizatorzy postawi na majsterkowanie. Z dowolnych elementów przy zaangażowaniu animatorów będzie można stworzyć całkiem nowe rzeczy. Warsztaty „Majsterkowo” zorganizowane we współpracy ze sklepem Castorama, pozwolą na sprawdzenie umiejętności manualnych.

 

Heweliusze Nauki

Z inicjatywy Tomasza Ruszkowskiego i Pawła Jaskólskiego – duetu Heweliuszy Nauki będziemy rozwiązywać zagadki, łamigłówki i robić eksperymenty. Panowie zadbają o interakcję z uczestnikami i przekażą interesującą wiedzę.

Tomasz Ruszkowski i Paweł Jaskólski to doświadczeni edukatorzy i uczestnicy międzynarodowych wydarzeń. „Nasz niesamowity mózg” – to ich autorski pokaz poświęcony działaniu ludzkiego umysłu, który zobaczymy w najbliższą niedzielę. Program zaangażuje zmysły publiczności, prezentując jak mózg przetwarza sygnały do niego docierające. Duet przyciągnie uczestników realizując „science busking” czyli animacje z udziałem publiczności

* jak sami tłumaczą, można nazwać „kuglarstwem naukowym” („busker” to z angielskiego artysta uliczny). Tomasz Ruszkowski i Paweł Jaskólski, używając prostych rekwizytów, zaproszą więc do wspólnego przeprowadzenia prostych, ale często zaskakujących doświadczeń. 

 

W najbliższą niedzielę w atrakcjach "Niedziela na Rynku", po raz ostatni w tym roku, będziemy mogli uczestniczyć od godz. 14:00 do 19:00.

Serdecznie zapraszamy!