Radom i okolice Sport

Otwarcie nowej siedziby Radomiaka Radom

Dzisiaj, 28 listopada, w Radomskim Centrum Sportu, miało miejsce oficjalne otwarcie siedziby Klubu Radomiaka. O godzinie 12.15 rozpoczęło się przemówienie dotyczące funkcjonowania nowopowstałej siedziby Klubu.

Do tej pory siedziba Radomiaka Radom znajdowała się w Hotelu Aviator przy ul. Malczewskiego 1. Dziś oficjalnie możemy mówić, że Radomiak Radom powrócił na swoje należne miejsce przy ulicy Struga 63.

Nowe wnętrza takie jak łazienki, sauna,  pokoje prasowe, szatnie, czy chociażby pokoje przeznaczone do fizjoterapii będą do dyspozycji zawodników. Nie zabrakło również odpowiednio przystosowanej sali konferencyjnej, tu zapewne odbędzie się kolejne spotkanie prasowe.

Otwarcie siedziby Radomiaka rozpoczęło się ciekawą informacją: – W Lipsku grało trzech naszych młodziutkich zawodników z akademii i dostaliśmy sygnał, że do jednego z nich napłynęły zapytania z zagranicy.

To pokazuje jak działa nasza akademia sportu i w jaką stronę idziemy. – mówił Prezes Radomiaka Sławomir Stempniewski.

Na temat funkcjonalnej i nowoczesnej siedziby Radomiaka wypowiedział się europoseł Adam Bielan.

– Te pomieszczenia są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również bardzo ładne, kieruje podziękowania dla Pani architekt, bo Pan prezes mówił, że skorzystał z usług dekoratorki wnętrz i wygląda to naprawdę bardzo profesjonalnie, właśnie to pierwsze wrażenie się liczy. –

W trakcie przemówienia poruszony został również temat piłkarskiej Akademii Radomiaka, na której rozwój zyskano dofinansowanie z budżetu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.

– Mamy bardzo dużą przychylność ze strony pana Ministra Kamila Bortniczuka, mamy nie tylko środki z ministerstwa sportu, ale także z osobistej puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie tylko środki otrzymane z puli roku 2022, ale również posiadamy obietnice na rok 2023. – informuje Adam Bielan.

Po wypowiedziach nadszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi.