Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport Zdjęcia

Otwarcie stadionu Radomiaka i dziecięcy turniej piłkarski [+FOTO]

W niedzielę, 30 lipca odbyło się oficjalne otwarcie stadionu piłkarskiego Radomiaka przy ul. Struga. Wydarzenie zainaugurował dziecięcy turniej piłkarski.

W turnieju piłkarskim wzięły udział 32 dziecięce drużyny. Byli to zawodnicy z Radomia, ale także m.in. z Kozienic, Puław czy Ukrainy. Swoje sportowe umiejętności prezentowali chłopcy oraz dziewczęta z roczników 2014 i 2016. Na murawie nowego stadionu odbyło się tylko kilka spotkań. Reszta zmagań odbywała się na boisku treningowym Radomiaka, znajdującym się obok stadionu.

W związku z oficjalnym otwarciem stadionu można było bezpłatnie wejść na trybuny i zobaczyć obiekt z bliska. Niestety, organizatorzy chyba nie przewidzieli, że będzie tylu chętnych do zwiedzania, ponieważ o godz. 13:00 była bardzo długa kolejka, która niewiele posuwała się do przodu. Miało to związek z ograniczeniami dotyczącymi liczby osób mogących być w jednym czasie na obiekcie. Za to po godz. 14:00 można już było wejść na stadion bez kolejki.

Dodatkowo przed stadionem czekały atrakcje dla najmłodszych, tj. dmuchane zamki, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, tatuaże, robienie warkoczyków czy trampoliny i karuzela.

 

 

 

 

Fot. Karolina Kozieł