Na czasie O tym się mówi Polska i świat Społeczeństwo Wyróżnione

„Duś się k***o j****a”. Plaga patologii wśród nastolatków

Zabójstwo, pobicia dla „żartów”, obrażanie nauczycielki podczas transmisji na żywo i znęcanie się nad zwierzętami… Bez przesady powiedzieć można, że na sile przybiera plaga patologii wśród nastolatków. 

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym za… żarty

Zdarzeniem, które rozpoczęło serię ostatnich wstrząsających sytuacji w naszym kraju, było brutalne zabójstwo Eryka w Zamościu. Bezlitosne pobicie nastolatka wstrząsnęło całą Polską. 16-letni chłopak został śmiertelnie pobity przez 3 swoich rówieśników.

Nastolatek wracał przez park ze szkoły do domu swoje babci. Tam właśnie napadli go oprawcy. W pobiciu uczestniczyła też koleżanka ze szkoły Eryka – to ona wskazała go jako osobę, która ma zostać ofiarą oraz powiedziała, którędy Eryk wracał ze szkoły.

Po pobiciu nastolatkowie udali się na autobus w środku czyścili buty z krwi, mówiąc „Najwyżej dostaniemy 3 miesiące i wyjdziemy”.

Nastoletni oprawcy brutalnie pobili ze skutkiem śmiertelnym 16-letniego Eryka z powodu… żartów. Bezwzględni nastolatkowie chcieli „postraszyć” Eryka i zarazem „ukarać go” za żarty o dziewczynie, która wydała Eryka mordercom.

Znęcanie się nad zwierzętami

Na początku marca do sieci trafiło nagranie 2 nastolatków, którzy znęcają się nad psem. 17-letni chłopak dźgał psa widłami, a 15-latka nagrywała wszystko telefonem, ostrzegając chłopaka przed tym, aby cierpiące zwierzę mu nie uciekło. Na pierwszy nagraniu słychać jak pies szczeka i usiłuje się bronić, na drugim za to leży już bezsilnie kopany przez chłopaka i słychać słowa „duś się k***o j****a”.

Ze względu na brutalność nagrania, nie publikujemy go.

Brak szacunku do autorytetów

Kilka dni po tym zdarzeniu do sieci wpłynęło nagranie transmisji na żywo z TikToka uczennicy, która nagrywała jak razem z kolegami z klasy ubliżała swoje nauczycielce matematyki. Transmisja trwała około 5 minut, na materiale słychać krzyki i wyzwiska padające w stronę nauczycielki. W pewnym momencie uczeń krzyczy do swojej nauczycielki „Nie wku****j  mnie”.

Źródło: Instagram/ swiat_news

Poniżanie

11 marca do sieci wrzucono nagranie, na którym 6-osobowa grupa nastolatków z Pruszkowa znęca się nad swoim rówieśnikiem. Na nagraniu widać jak oprawcy biją go i kopią, gaszą na nim papierosy czy każą całować buty.

 

Brutalne pobicie

W Białej Podlaskiej 2 nastolatków w wieku 16 i 18 lat skatowało swojego rówieśnika. Chłopak leżał na ziemi, krzycząc z bólu błagał o litość. Napastnicy, kopiąc i skacząc mu po głowie, krzyczeli „Gdzie są kur** pieniądze „. Kolega tamtej dwójki skrupulatnie wszystko nagrywał.

Szokujące wyniki statystyk

Ten ostatni wysyp patologicznych zachowań jest wstrząsający, nie powinniśmy w żaden sposób normalizować ani tolerować tego, co się dzieje. Według statystyk Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę z 2018 roku najczęstszą formą przemocy rówieśniczej była przemoc fizyczna, aż 42% badanych doświadczyło jej kiedykolwiek. Następnie psychiczna, doświadczyło jej 29% badanych. Nie bądźmy obojętni na takie zachowania i zwracajmy uwagę na to, co się dzieje, wokół nas.