O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Pierwsze przygotowania do pieszej pielgrzymki

Pierwsze przygotowania do tegorocznej pieszej pielgrzymki diecezjalnej na Jasną Górę rozpoczęły się od spotkania organizacyjnego przewodników poszczególnych grup i kierowników kolumn. Spotkanie odbyło się 26 lutego w Sali Konferencyjnej Kurii Diecezji Radomskiej. Uczestniczył w nim bp Marek Solarczyk.

Podczas spotkania zaprezentowano plakat tegorocznej 46. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę oraz nową stronę rekolekcji w drodze, gdzie znajdują się informacje o każdej grupie, przebieg trasy oraz rys historyczny, poradnik i regulamin pielgrzymki. Omawiano też tematy dotyczące promocji pielgrzymki, organizacji, logistyki. Podjęto również decyzję o oznakowaniu wszystkich pojazdów służb porządkowych i samochodów z poszczególnych grup. Będzie na nich umieszczony prostokątny znak w kolorze granatowym z logo pielgrzymki i podpisem np. służba porządkowa, grupa czy pilot.

Na spotkaniu obecny był Biskup Radomski Marek Solarczyk, który skierował do duchowych przewodników pieszej pielgrzymki kilka słów:

– Dzięki wam możemy mówić o sile naszej pielgrzymki. Nie zapominajcie, że każda grupa potrzebuje was, duchowych przewodników, którzy będą towarzyszyć wiernym idącym na Jasną Górę – mówił bp Marek Solarczyk

Radomski ordynariusz podziękował również za ich zaangażowanie w pątniczy trud.

Z kolei ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor pielgrzymki przypomniał, że w ubiegłym roku do Częstochowy pielgrzymowało ponad 5 tys. 200 osób. Ok. 700 osób było odpowiedzialnych za przebieg i organizację pielgrzymki, w tym 100 duszpasterzy.

Milena Sowa odpowiadająca za obsługę medialną poinformowała o szkoleniu dla osób zaangażowanych w promocję pielgrzymki, które odbędzie się 16 marca w Radomiu. Spotkanie poprowadzą Monika Przybysz i Paweł Kudas.

Źródło i foto: radom.gosc.pl