Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Pijany 40-latek ugryzł policjanta

Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 40-letni mężczyzna, który w czasie interwencji był agresywny, naruszył nietykalność cielesną, a także ugryzł jednego z mundurowych. Za atak na policjantów grozi mu nawet 3 lata więzienia.

W piątkowy wieczór policjanci patrolujący teren miasta Białobrzegi na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który rzucił butelką w zaparkowany pojazd, uszkadzając jego szybę czołową oraz dach. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję i zatrzymali mężczyznę. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny, wyzywał policjantów słowami wulgarnymi, szarpał za mundur oraz ugryzł w dłoń jednego z mundurowych.

68-latek zakopał dwa psy, które wcześniej ogłuszył pięścią. Został zatrzymany

40-latek został doprowadzony do białobrzeskiej komendy. Tam badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie prawie 2 promile alkoholu oraz posiadał przy sobie substancje psychotropowe w postaci amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów może spędzić w więzieniu nawet 3 lata.

Źródło: Policja Mazowiecka