Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Pijany policjant, który spowodował wypadek próbuje uciec przed odpowiedzialnością

Pijany policjant, który spowodował wypadek przy ul. św. Brata Alberta próbuje uciec przed odpowiedzialnością. Przywilejów nie straci.

O całym zdarzeniu informowaliśmy w środę, 24 maja 2023 roku. Samochód marki BMW kierowany przez pijanego policjanta zderzył się z jadącym z naprzeciwka bmw, kierowanym przez kobietę. Pojazd następnie ściął lampę uliczną.

Pijany policjant spowodował wypadek. Próbował zbiec z miejsca zdarzenia

Jak poinformowała później podinsp. Katarzyna Kucharska, oficer prasowy KWP zs. w Radomiu, sprawca wypadku został zawieszony w obowiązkach służbowych.

Zawieszenie w czynnościach służbowych oznacza m.in. to, że funkcjonariusz traci przywileje związane z emeryturą mundurową. Niestety, nie w tym przypadku. Pijany policjant, który spowodował wypadek złożył wniosek o przejście na emeryturę.

– Potwierdzam, że policjant, o którym mowa, złożył raport o przejście na emeryturę, ale komendant miejski nie wyraził na to zgody. Postępowanie dotyczące wydalenia ze służby nadal jest prowadzone. Funkcjonariusz przejdzie na emeryturę, bowiem ma już do niej prawa, ale w innym trybie – poinformowała podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Oznacza to, że w dokumentach pozostanie ślad po wydaleniu, ale policjant przejdzie na emeryturę z zachowaniem przysługujących mu przywilejów.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Postaw mi kawę na buycoffee.to