Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Pistolety i karabinki z Fabryki Broni „Łucznik” na Bliskim Wschodzie

Broń z Radomia jest obecna na największych targach sektora obronnego World Defense Show 2024. Wydarzenie zorganizowane jest w Rijadzie (Arabia Saudyjska).

Trwa World Defense Show 2024, czyli jedne z największych targów sektora obronnego Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej odbywające się pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej Arabii Saudyjskiej w Rijadzie.

Do 8 lutego będzie można podziwiać tam najnowocześniejszy sprzęt i nowinki przemysłu obronnego z całego świata obejmujące wszystkie systemy obronne, tj. lądowy, morski, powietrzny, a także segment cyberbezpieczeństwa i sektor kosmiczny.

W Arabii nie zabrakło także Fabryki Broni „Łucznik”.

– Sprzęt ze swojego portfolio prezentujemy na wspólnym stoisku z innymi spółkami Polska Grupa Zbrojeniowa SA. Na wystawie znajdują się nasze flagowe produkty

informuje Fabryka Broni „Łucznik”.

Goście targów mogą zapoznać się z rodziną karabinków MSBS GROT, które dostępne są w różnych kalibrach, z różnymi długościami lufy oraz w układzie klasycznym i bezkolbowym (bullpup).

Nie zabrakło także granatników MSBS GROT – podwieszanego i samodzielnego. Prezentowany jest także karabinek automatyczny BerylM762 kal. 7,62 x 39 mm czy pistolet samopowtarzalny VIS100 oraz nasza nowość – Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS).

World Defense Show to druga największa impreza tego typu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej obok targów IDEX – Międzynarodowej Wystawy Konferencji Obronnej, która organizowana jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie Fabryka Broni „Łucznik” Radom gościła w lutym ubiegłego roku.

World Defense Show odbywa się w nowoczesnym, światowej klasy obiekcie o powierzchni 800 000 metrów kwadratowych, który obejmuje trzy duże hale wystawowe, przestrzenie ekspozycyjne na świeżym powietrzu, lądowy tor demonstracyjny, pas startowy i miejsce na statyczne pokazy samolotów.

Źródło: Fabryka Broni „Łucznik”