Radom i okolice

Podsumowanie polsko-kanadyjskiej współpracy

Dobiega końca polsko-kanadyjska współpraca, która prowadzona była na rzecz uchodźców z Ukrainy. Przedstawiciele Sił Zbrojnych Kanady i żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przez trzy miesiące nieśli pomoc w trudnej wojennej rzeczywistości. Do ich zadań należało m. in. wsparcie w komunikacji między żołnierzami a uchodźcami, a także pełnienie służby w punktach recepcyjnych i informacyjnych.

W ostatnich dniach odbyło się podsumowanie wspólnych działań. Przedstawiciele Kanadyjskich Sił Zbrojnych na czele z dowódcą Polskiej Grupy Zadaniowej – ppłk. Michaela Godarda odwiedzili siedzibę 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podczas spotkania nastąpiła wymiana spostrzeżeń oraz wniosków. 

Żołnierze 6 MBOT zaprezentowali broń strzelecką, sprzęt łączności, opto-elektronikę, pojazd używane podczas działań związanych z zarządzaniem kryzysowym. Goście z Kanady obserwowali również szkolenie strzeleckie i zapoznali się z informacjami dotyczącymi tradycji Wojsk Obrony Terytorialnej.

Źródło informacji i foto: 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej